Tip dne

Výklopná vrata

Výklopná vrata

14. 11. 2012, 13:42

Křídlová, rolovací, sekční, posuvná nebo snad výklopná? O čem je řeč? Samozřejmě. Otázkou je, jak vyřešit vjezd do vaší garáže. Respektive jaký typ vrat zvolit. Liší se vlastně principem, na kterém je založeno jejich otevírání a zavírání.

Mohou se vyklápět

Už názvy jednotlivých variant vrat do garáže do velké míry napovídají, jak vlastně fungují. Rolovací se po otevření shrnou do prostoru pod stropem garáže, posuvná vrata potřebují dost místa vedle vjezdu, křídla klasických vrat se zase musí vejít do prostoru před garáží. Výhodou těch výklopných je, že se po otevření zasunou do prostoru pod stropem a nevyžadují tedy mnoho místa navíc.

Pořizujte kvalitu

Pokud už kupujete nová garážová vrata, jistě počítáte s tím, že by vám měla sloužit dost let. Zapomeňte tedy na oprýskaná vrata z vlnitého plechu, jejichž barvu je již po první zimě nesnadné určit. Investujte do kvality a luxusu. Garážová vrata se vyrábějí a dodávají v mnoha designových provedeních a vedle principu jejich otevírání, který jsme zmínili, se liší především materiálem, ze kterého jsou vyrobena. Špičkou na trhu jsou stále vrata z pravého dřeva. Je sice fakt, že přírodní materiál se stále více stává luxusem, za který je třeba trochu si připlatit. Věřte ale, že v tomto případě se připlatit si skutečně vyplatí.

Budou tedy ze dřeva?

Garážová vrata z pravého dřeva jsou předně opravdu designovým skvostem. Vedle toho, že jsou velmi krásná, disponují ale i spoustou praktických vlastností. Perfektně izolují teplo i vlhkost. Pokud tedy garáž vytápíte nebo je součástí vašeho domu, dřevěná vrata vám jistě výrazně pomohou snížit náklady za topení. V nevytápěných garážích pak dokážou udržet příjemnou a stálou teplotu i při těch nejtřeskutějších mrazech. Navíc je dřevo velmi odolné i vůči mechanickému poškození. Vrata tak budou dlouhá léta nejen sloužit ale i zdobit.

Levnější vrata

Pokud by se vám pravé dřevo zdálo přece jen příliš drahé, levnější garážová vrata obdobných kvalit seženete například z plastu, hliníku, skla či kombinací těchto materiálů. Precizní povrchová úprava navíc mnohdy napodobí pravé dřevo k nerozeznání od originálu.

Zobrazení: 147611 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Garážová vrata výklopná

  17. 4. 2013, 13:11 | Diskuze (0)

  Velkou výhodou výklopných garážových vrat je nízká pořizovací cena, navíc jak již samotný název napovídá, výklopná dveře se po otevření vyklopí vzhůru směrem ke stropu garáže a nezabírají tak tolik místa. Navíc takováto vrata bývají velmi odolná.

 • Garážová vrata ceník

  17. 4. 2013, 13:11 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si nová garážová vrata, jistě vás zajímá i jejich cena. Cena vašich nových garážových vrat by měla odpovídat jejich kvalitě, životnosti, vzhledu. Je jistě rozumné promyslet koupi vrat, případně šetřit na těch správných místech.

 • Garážová vrata sekční

  17. 4. 2013, 13:11 | Diskuze (4)

  Automatická sekční garážová vrata se otevírají svisle nahoru, což nezapírá mnoho prostoru jak v garáži, tak i před ní. Výhodou je, že u tohoto typu nezáleží na otvoru garáže, má kruhovou výseč, nebo kruhový oblouk. Skvěle se hodí pro vytápěné garáže.

 • Garážová vrata akce

  17. 4. 2013, 13:11 | Diskuze (0)

  Velice výhodné akční slevy garážových vrat se nabízejí zájemcům o koupi výklopných garážových vrat. Výklopná garážová vrata bez zateplení pro otvor garáže o velikosti 2 400 x 2 000 za lukrativní cenu 9 999 Kč s DPH.

 • Garážová vrata

  17. 4. 2013, 13:10 | Diskuze (3)

  Zná to každý z nás. Přijedeme domů, unavení,s hlavou plnou myšlenek. Když máme vylézt z auta a otevřít vrata garáže, říkáme si, zda není lepší zaparkovat před domem. Po nepříjemném a zdlouhavém otevření vrat konečně zaparkujeme. A proč? Abychom museli ráno celý proces opakovat.